poniedziałek, 22 kwietnia 2024
siostry wizytki w jaśle >> arcybractwa
Klasztor Sióstr Wizytek
ul. Klasztorna 12
38-200 Jasło
<<<  

ARCYBRACTWA


Straż Honorowa przy Sercu Maryi, ciąg dalszy ...

Cel

Uderzające jest podobieństwo zalecanych praktyk członkom Straży a orędziem Matki Bożej Fatimskiej: kult Niepokalanego Serca Maryi, praktyka pierwszych sobót miesiąca z Komunią św. wynagradzającą. 8 września 1915 r. s. Maria Larcher włączyła w praktykę członków Zegar Miłosierdzia, jako dodatkową godzinę straży za nawrócenie grzeszników, a 13 lipca 1917 r. Matka Boża prosiła dzieci w Fatimie, o modlitwy i ofiary w tej intencji. W tym samym objawieniu Matka Najświętsza domagała się, by cały świat został poświęcony Jej Niepokalanemu Sercu. Trzy miesiące wcześniej, 6 stycznia 1917 r. s. Maria Larcher zapisała: "Odprawiono 40 Mszy św. na uproszenie, aby nasz biedny świat, wkrótce poświęcony macierzyńskiemu Serca Maryi, odnalazł szczęście i pokój". Od początku istnienia Straży kierowane było do członków wezwanie o modlitwę w intencji dokonania tego aktu. Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi, która uprzedziła te wezwania, aktualnie działa w myśl orędzia fatimskigo.

Bardzo dobrze funkcjonuje i rozwija się Straż tam, gdzie Przełożone Róż zaproponowały ją członkiniom Żywego Różańca. Obie te formy kultu Matki Bożej mogą działać harmonijnie i wzajemnie wzbogacać się w pogłębianiu ducha Maryjnego. W wielu parafiach kapłani, dostrzegając wartość tego dzieła, sami kierują Arcybractwem. Pomagają im w tym zelatorzy i zelatorki, którzy pracują z godną uznania gorliwością i poświęceniem.

Przez Polskę przepływa pogłębiający się nurt Maryjny. Prowadził nas do Maryi całą mocą niezłomnego ducha Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński. Wpisał się do Straży Honorowej Niepokalanego Serca Maryi w 1947 r. będąc biskupem w Lublinie. Obrał godzinę straży od 7 do 8. Wszystko postawił na Maryję i przez to ocalił Kościół w Polsce.

strona: [1] 2 <<<  
 
Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Bieczu O/Jasło, nr konta: 74 8627 1011 2001 0021 7785 0002
© Copyright DTE 2010