Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej.
Na Jubileuszowej Mszy św. z okazji 100-lecia istnienia klasztoru Sióstr Wizytek w Jaśle, 12 października 2003r. w procesji z darami Maria Dzięglewicz ofiarowała wyhaftowany przez siebie obraz Matki Bożej Ostrobramskiej, jako symbol wileńskich początków jasielskiego zgromadzenia i wiekowego królowania Matki Miłosierdzia na klasztornej Górce.
Wierną kopię obrazu Pani Ostrobramskiej z Wilna ofiarowali Klasztorowi państwo Emilia i Michał Piotrowiczowie w 1909r. Michał Piotrowicz był bratem s. Józefy Ksawery, wizytki w Jaśle oraz bratem ks. Stanisława Piotrowicza, słynnego dziekana wileńskiego, bohatera z 1870r.
Michał Piotrowicz, który mieszkał na stałe w Wilnie, latem 1909r. odwiedził w Jaśle s. Józefę Ksawerę i podzielił się swoim pragnieniem obdarowania klasztoru kopią obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej. Usłyszawszy tę wiadomość serca sióstr napełniła radość. W tym czasie w klasztorze jasielskim żyło pięć sióstr wileńskich i kilka sióstr, które pochodziły z Litwy, a wstąpiły do klasztoru w Wersalu.
Po powrocie do Wilna Michał Piotrowicz zamówił obraz u malarza Gobiatty. Szatę wykonał artystyczną robotą snycerską Charewicz, rzemieślnik- artysta. Fundator odwiedzał pracownię artysty śledząc powstawanie obrazu w czym "miał niemałą przyjemność", i tak się do niego przyzwyczaił, że po odesłaniu obrazu "jakby mu coś nadzwyczajnego brakowało".
Przed wysłaniem obrazu do Jasła został on uroczyście poświęcony 21 sierpnia 1909 r. o godz. 7.30 po mszy św. przed ołtarzem Matki Boskiej Świętomichalskiej w kościele pobernardyńskim w Wilnie przez ks. kan. Hretowicza. "Gazeta Wileńska" z dnia 22 sierpnia 1909 r. zamieściła krótki artykuł o tym wydarzeniu pt. "Rzewna pamiątka dla klasztoru". Czytamy w nim min. "Jest to obraz wykonany udatnie przez pana Gobiattę, ucznia Sylwanowicza, pokrywa go szata złocista