niedziela, 18 sierpnia 2019
siostry wizytki w jaśle >> historia
Klasztor Sióstr Wizytek
ul. Klasztorna 12
38-200 Jasło
<<< >>>

HISTORIAObraz Matki Bożej Ostrobramskiej, ciąg dalszy ...

Wyszła Matka Boża w swym pięknie odnowionym ostrobramskim obrazie, umieszczona na błękitnym tronie nawiedzić poszczególne kościoły jasielskie, w których zbierali się wierni z całego miasta, by oddać cześć Najlepszej Matce i Królowej Naszej. Peregrynacja miała następujący przebieg:

  • 14 listopad - nawiedzenie kościoła OO. Franciszkanów pw. Św. Antoniego. W tym dniu modliły się szczególnie matki - kobiety jasielskie składając jako wotum wdzięczności Matce Bożej serce - symbol miłości.

  • 15 listopad - nawiedzenie kościoła farnego pw. Wniebowzięcia NMP Zebrali się w nim na wspólną modlitwę szczególnie mężczyźni - ojcowie z całego Jasła składając jako wotum Matce Bożej złoty Krzyż - symbol naszej wiary.

  • 16 listopad - nawiedzenie kościoła pw. św. Stanisława Bp. W tym dniu przed ostrobramskim obrazem zgromadziła się młodzież i dzieci jasielskie. Jako wotum złożyły Matce Bożej ryngraf - godło naszej Ojczyzny - białego orła na złotym tle.

  • 17 listopad - obraz Matki Bożej Ostrobramskiej wrócił do kościoła Sióstr Wizytek. Na jego powitanie zagrały fanfary. Niesiony był pod niebieskim baldachimem przez delegacje poszczególnych stanów. Procesje z zapalonymi świecami utworzyła ogromna rzesza wiernych z Jasła i okolicy. W dniu uroczystego zakończenie jubileuszowej wędrówki Matki Miłosierdzia, przed Jej obrazem na 'Górce' modliły się szczególnie młode rodziny składając jako wotum nowy kielich do sprawowania Najświętszej Ofiary. Uznano, że z tej ofiary Chrystusa rodzina winna czerpać siły, aby wiarę w Boga i miłość do Matki Bożej przekazać

strona: [1][2][3][4][5] 6 [7][8] <<< >>>
Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Bieczu O/Jasło, nr konta: 74 8627 1011 2001 0021 7785 0002
© Copyright DTE 2010